Úvod > Spravodajstvo > Svet > Aktualizované: Nemecká CDU si zvolila novú šéfku, stala sa ňou Krampová-Karrenbauerová

Aktualizované: Nemecká CDU si zvolila novú šéfku, stala sa ňou Krampová-Karrenbauerová

Dalšie články v kategórií


  • aktualizované: 7. decembra 17:45


BERLÍN 7. decembra (WebNoviny.sk) - Novou šéfkou nemeckej vládnej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) sa stala doterajšia generálna tajomníčka strany Annegret Krampová-Karrenbauerová. Vo funkcii nahradí kancelárku Angelu Merkelovú, ktorá tento post zastávala 18 rokov. Merkelová však ostáva kancelárkou aj naďalej.

Päťdesiatšesťročná bývalá premiérka spolkovej krajiny Sársko získala v piatok na straníckom zjazde v Hamburgu 517 z celkovo 999 hlasov. Tesne tak porazila svojho hlavného konkurenta Friedricha Merza, ktorý si zabezpečil podporu 482 delegátov. Krampová-Karrenbauerová mala aj podporu samotnej Merkelovej. Ako nová šéfka najväčšej nemeckej strany by sa mohla v budúcnosti stať aj novou nemeckou kancelárkou.

Merkelová koncom októbra oznámila CDU, že sa nebude uchádzať o predsedníctvo v strane. V tom čase zároveň informovala, že aktuálne funkčné obdobie na poste nemeckej kancelárky je jej posledné. Jej funkčné obdobie trvá do roku 2021.Viac k témam: Angela Merkelová, Annegret Kramp-Karrenbauer, CDU Kresťanskodemokratická únia Nemecka, Friedrich Merz, Jens Spahn
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Nemecká CDU si zvolila novú šéfku, stala sa ňou Krampová-Karrenbauerová © SITA Všetky práva vyhradené.